
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.88 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Power Dissipation | 2.7 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.7 W |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 4 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Output Power | 3.1 W |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 63 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Max Output Power | 3.1 W |
| Load Impedance | 3 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
| Packaging | Reel |
| Type | 1-Channel Mono |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3614
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50099
Ext.Price$0.50099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50099 | $0.50099 |
| 10 | $0.36078 | $3.60780 |
| 25 | $0.32487 | $8.12175 |
| 50 | $0.30457 | $15.22850 |
| 100 | $0.28554 | $28.55400 |
| 300 | $0.27017 | $81.05100 |
| 500 | $0.25563 | $127.81500 |
| 1000 | $0.24622 | $246.22000 |
| 3000 | $0.23681 | $710.43000 |
| 5000 | $0.22399 | $1119.95000 |
